تفریحات آبی کیش

تفریحات آبی کیش | مرکز تفریحی

یکی از دلایل سفر ایرانیان به مناطق جنوبی، انجام دادن تفریحات آبی کیش Water entertainment kish است که برای علاقه مندان به بازی ها و ورزش های مهیج فرصت بسیار خوبی خواهد بود. همچنین بیشتر مسافران تور های کیش تنها به خاطر تفریحات آبی به آنجا سفر می کنند که ما نیز در ادامه می خواهیم محبوب ترین آن ها و تمامی نکات لازم در رابطه با انجام این بازی های مهیج اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

پیش از انجام تفریحات آبی کیش بخوانید

 در این جزیره امکانات و خدمات متعددی در اختیار گردشگران قرار می گیرد و بنا به دلایلی مانند تغییر نرخ ارز و مواردی از این قبیل نمی‌توان هزینه ثابتی را در تمامی ایام برای آنها در نظر گرفت؛ به همین خاطر قیمت انجام تفریحات آبی کیش در بازه‌های زمانی متفاوت یکسان نخواهد بود و معمولاً در ماه‌های پرسفر گرانتر هستند. اما اگر می‌خواهید با ارزانترین تور کیش سفر کنید، پیشنهاد ما بن های تخفیفی مسافرتی می باشد که می توانید از هتل ها و خدمات آژانس مورد نظر تا ۷۰ درصد ارزان‌تر استفاده نمایید.

 برای بیشتر ورزش ها یا سرگرمی های مختلف نیاز به بلیط خواهید داشت که برای این کار می توانید از طریق سایت های مربوطه و یا راه های دیگری مانند کمک گرفتن از آژانس مسافرتی موردنظر و هتل اقامت خود استفاده نمایید. بیشتر کلوب ها معمولاً تا قبل از غروب آفتاب فعالیت دارند که این موضوع نیز با توجه به نوع ورزش آبی مورد نظر متفاوت خواهد بود. اما یکی از عواملی که بر کیفیت این تفریحات تاثیر زیادی می گذارد، شرایط جوی و آب و هوایی است که برای حفظ سلامت و امنیت خود توصیه می شود در ساعات نامساعد به سراغ این بازی ها نروید.

غواصی تفریحات آبی کیش

غواصی؛ یکی از محبوبترین تفریحات آبی کیش

بیشتر افراد حتی کودکان دوست دارند که در اعماق آب های زلال خلیج فارس شنا  کرده و آبزیان و گونه‌های جانوری مختلف را مشاهده کنند؛ به همین خاطر شنا کردن درآبهای جزیره کیش طرفداران زیادی دارد و شما قبل از آن به مدت حدود ۴۰ دقیقه آموزش خواهید دید. در کنار انجام این تفریح مهیج می توانید فعالیت های دیگری مانند نایت دایو و اسنورکلینگ را نیز انجام دهید که در اسنورکلینگ شما به ماسک مخصوص و لوله تنفسی مجهز شده و غواصی را با امنیت و لذت بیشتری تجربه می کنید. نایت دایو نیز معمولاً در شب برگزار می‌شود و شما با کمک آن نمای بسیار متفاوتی از زیر آب را خواهید دید. حال می خواهیم چند نمونه از سایتهای غواصی در جزیره کیش را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم:

 سایت های سمبارون و کشتی یونانی جزو بهترین مناطق برای انجام تفریحات آبی کیش و غواصی هستند که در کنار کشتی یونانی بهتر است افراد حرفه‌ای و متخصص شنا کنند؛ زیرا عمق آن کمی زیاد بوده و از نظر امنیتی برای افراد مبتدی مناسب نیست. اما در هنگام وزش بادهای شرقی کشتی یونانی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود و غواصی در آنجا لذت بسیار زیادی دارد. در سمبارون نیز عمق آب حداکثر ۱۲ متر می باشد و شما می توانید از بندرگاه هندورابی به آن دسترسی داشته باشید.  بیگ کورال و ژوراسیک پارک نیز از سایت های مجهز و معروف آنجا هستند که عمق آنها بین ۵ الی ۸ متر با توجه به وضعیت جزر و مد دریا متفاوت خواهد بود.

 سایت کشتی داما نیز از دیگر سایت های غواصی می باشد؛ داما یک کشتی سنگالی بوده که بنا به دلایل مختلفی در جنوب شرقی کیش لنگر انداخته است و بعد ها نیز در همان جا غرق شد. در رابطه با علت حضور داما در خلیج فارس گفته های زیادی وجود دارد که بیشتر آنها به دلایل امنیتی و سیاسی مربوط می شود. البته این اتفاق به سال ۸۴ بر می گردد و اکنون یکی از محبوبترین زیستگاه ها برای گونه‌های مختلف جانوری است. همچنین مسئولین از این فرصت نهایت استفاده را نموده و برای آموزش غواصی کشتی های غرق شده هم از آن بهره می گیرند؛ البته این نکته را فراموش نکنید که غواصی در آنجا به مهارت خاصی نیاز ندارد، اما برای ورود به کشتی باید دوره‌های تخصصی را گذرانده باشید. همچنین برای عکسبرداری و مشاهده نماهای خارق‌العاده در اعماق آب بسیار مناسب بوده و در میان علاقه مندان به تفریحات آبی کیش نیز محبوبیت زیادی دارد.

علاوه بر موارد گفته شده، رفتن به سایت ساترن کرک هم برای انجام غواصی امکان پذیر بوده و به دلیل دسترسی دشوار در میان علاقمندان به شنا محبوبیت کمتری دارد. البته فراموش نکنید که شنا کردن در آن برای مبتدی ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و تنها افراد متخصص قادر به استفاده از آن خواهند بود.

جت اسکی

جت اسکی یکی از مهیج ترین تفریحات آبی کیش

جت اسکی یکی از مهیج ترین تفریحات آبی جزیره کیش محسوب می‌شود که معمولاً تجهیزات آن همگی یک نفره یا دو نفره بوده و شما در هر بار استفاده می توانید حدود ۱۵ دقیقه روی آب به سرعت حرکت کنید.

اسکی روی آب

در هنگام انجام این ورزش شما به دو صورت می توانید اسکی روی آب را تجربه کنید که روش  اول کیبل اسکی نام داشته و مدت زمان استفاده از آن یک ساعت می باشد؛ اما یک روش دیگر نیز وجود دارد و آن هم سوار شدن بر اسکی و کشیده شدن توسط قایق روی آب است که شما قادر خواهید بود به مدت ۲۰ دقیقه آن را تجربه کنید.

شناور آکواریوم

شناور آکواریوم یک تفریح نسبتاً مناسب برای تمامی سنین می باشد که به وسیله آن در اعماق آب رفته و قادر خواهید بود گونه‌های جانوری مختلف را مشاهده نمایید. غواصی با شناور آکواریوم حدود یک ساعت طول می کشد و در طی این زمان شما با صحنه های خارق العاده ای از حرکات عجیب و غریب آبزیان مواجه خواهید شد.

چتر پاراسل یکی از پر طرفدار ترین تفریحات آبی کیش

چتر پاراسل نیز از محبوب ترین تفریحات آبی کیش محسوب می شود که در آن شما به مدت ۸ الی ۳۰ دقیقه در آب به گشت و گذار مشغول خواهید شد. در پاراسل به یک قایق متصل شده و به وسیله چتری که به شما بسته شده است، به سرعت بر روی سطح آب پرواز می کنید. این تفریح یکی از مهیج ترین و محبوب ترین گزینه ها در میان مسافرین می باشد و نکته خوب دیگر این است که به صورت گروهی نیز می‌توانید از آن استفاده نمایید. البته در این صورت نباید وزن شما از ۱۷۰ کیلوگرم بیشتر شود و در هر حال ملزم به خرید بلیط مجزا برای هر یک از افراد خواهید بود. خوشبختانه پاراسل هم برای بانوان و هم برای آقایان قابل استفاده است؛ البته فراموش نکنید که انجام این کار محدودیت سنی داشته و شما اجازه ندارید کودکان زیر ۶ سال را با خود ببرید.

پیشنهادی  شهربازی کیش | مرکز تفریحی
قایق سواری - تفریحات آبی کیش

قایق سواری تفریحات آبی کیش

 برای علاقمندان به قایق سواری گزینه های متعددی پیش رو خواهید خواهد بود که از قایق‌های تفریحی گرفته تا کریزی بوت و بادبانی برای شما قابل استفاده هستند. مدت زمان سوار شدن بر این قایق ها معمولاً بین ۱۰ الی ۳۰ دقیقه می باشد و با توجه به تعداد نفرات و نوع قایق هزینه‌ها نیز متفاوت است.

ماهیگیری

ماهیگیری یکی از تفریحات آبی کیش است که در میان تمامی افراد در رده های سنی مختلف طرفداران بسیار زیادی دارد. خوشبختانه جزیره کیش از لحاظ تجهیزات و امکانات متنوع در سطح مطلوبی قرار داشته و برای انجام هر یک از ورزش ها و تفریحات آبی امکانات لازم را در اختیار شما قرار می دهند. برای ماهیگیری نیز می‌توانید به کلوپ های دریایی سر بزنید و با توجه به سلیقه خود روش های مختلفی را برای این کار در پیش بگیرید.

شاتل یکی از بهترین تفریحات آبی کیش

علاقه مندان به استفاده از تجهیزاتی مانند شاتل می‌توانند بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه این  تفریح جالب را انجام داده و خبر خوب این است که هزینه استفاده از آن نسبتاً پایین خواهد بود که به همین خاطر، تفریحاتی مانند شاتل می تواند در داشتن یک تور ارزان کیش به شما کمک کند.

در شاتل سواری شما بر روی یک تیوپ سوار شده و می توانید به صورت نشسته و یا دراز کشیده با سرعت بسیار زیادی بر روی سطح آب کشیده شوید. این تیوپ ها به وسیله قایق های تندرو کشیده می شوند و در همین زمان شما به صورت غیر ارادی حرکات مختلفی را انجام خواهید داد که از دور زدن های متعدد گرفته تا زیر و رو شدن روی سطح آب لذت این تفریح را برای شما بیشتر می کند. در هنگام سوار شدن بر روی این وسیله، باید دستگیره‌های آن را محکم بگیرید و خوشبختانه امکان استفاده چند نفر به صورت همزمان از آنها نیز وجود دارد و آقایان و خانم ها می توانند در گروه‌های چهار نفره روی آنها سوار شوند (البته بهتر است که حداکثر ۲ نفر از آن استفاده نمایند). همچنین شاتل سواری نیاز به تخصص و مهارت خاصی نداشته و در حین سوار شدن به آن تجهیزات امنیتی و جلیقه های نجات در اختیارتان قرار می گیرد. این نکته را نیز فراموش نکنید که شما اجازه بردن کودکان زیر ۳ سال را به آن نداشته و خانم ها هم قبل از سوار شدن در تیوب ها باید لباس های مخصوصی را بپوشند، اما برای آقایان مایو و دمپایی کفایت میکند.

بنانا

بنانا یکی دیگر از تفریحات آبی کیش می باشد که در آن شما سوار بر یک تیوپ شده و به سرعت (۱۵ الی ۲۰ دقیقه) روی آب کشیده می‌شوید. بنانا و شاتل شباهت زیادی به یکدیگر دارند؛ در شاتل شما بر روی یک تیوب سوار شده و می توانید تکیه دهید، اما در بنانا هیچ تکیه گاهی نخواهید داشت و بر روی یک تیوپ موزی شکل سوار هستید. در این تفریق مهیج نیز با سرعت بسیار زیادی و به کمک قایق های تندرو بر روی سطح آب کشیده خواهید شد و ممکن است که در حین حرکت به دلیل سرعت بالا جابجایی های نسبتاً شدیدی را تجربه کنید. همچنین امکان استفاده گروهی از آن نیز وجود داشته و شما قادر خواهید بود که به صورت ۷ نفری سوار بنانا شوید؛ البته مسئولین آن توصیه می‌کنند که حداکثر تعداد افراد ۴ نفر باشد و در حین کشیده شدن روی آب حتماً دستگیره‌های آن را بگیرید. خوشبختانه این وسیله نیاز به فراگیری تخصصی یا دانش خاصی ندارد و قبل از سوار شدن نیز تجهیزات امنیتی لازم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که استفاده افراد زیر ۳ سال از آن ممنوع بوده و بانوان نیز ملزم هستند که لباس های مخصوصی که در اختیارشان قرار می‌گیرد را بپوشند.

کشتی های تفریحی

اگر به انجام ورزش های مهیج آبی علاقه چندانی ندارید، ما به شما کشتی های تفریحی را پیشنهاد می‌کنیم که در یک فضای نسبتا آرام و دوست داشتنی با برنامه ها و جنگ های مختلفی از شما پذیرایی می شود. علاوه بر این، شما در رستوران های مستقر در کشتی ها قادر خواهید بود که غذاهای مختلف را میل کرده و شانس خود را در بازی ها و قرعه کشی های مختلف نیز امتحان کنید. مهم ترین کشتی های تفریحی شامل دنا، آرتمیس، آکواریوم کیش، گوهر و امپراتور هستند که هزینه هر یک از آنها با توجه به امکانات و خدماتی که در اختیار مسافران قرار می گیرد متفاوت خواهد بود. نوید دریا و اوستا نیز از دیگر گزینه هایی هستند که پیش روی شما قرار دارد و جزو گرانترین ها در میان تفریحات آبی کیش محسوب می شوند.

فلای بورد و تجربه یکی از جذاب ترین تفریحات آبی کیش

در بازی مهیج فلای بورد شما بر روی یک اسکی سوار شده و به وسیله فشار آب چندین متر از سطح دریا فاصله میگیرید؛ البته انجام دادن آن برای تمامی افراد توصیه نمی‌شود و در صورت ترس از ارتفاع یا داشتن بیماری های قلبی بهتر است که گزینه های دیگری را انتخاب کنید.

در فلای بورد شما تا حداکثر۱۲ متر از سطح دریا ارتفاع می گیرید و به علت پوشیدن کفشهای متصل می توانید حرکات آکروباتیک یا پروازهای آزادانه را انجام دهید. این وسیله به کمک شلنگ های ۱۸ متری روی آب نگه داشته می شود و از طریق پمپاژ هایی که در آن نصب شده است، آب دریا را به سمت خود کشیده و با تخلیه کردن آن در سمت دیگر و با فشار بسیار بالا موجب ارتفاع گرفتن شما می شود. اما نکاتی که در رابطه با این تفریح مهیج باید در نظر داشته باشید این است که استفاده افراد زیر ۱۰ سال از آن ممنوع بوده و آقایان و خانمها برای سوار شدن بر فلای بورد باید دانش و تخصص لازم را داشته باشند. خوشبختانه این مهارت توسط کارشناس های مستقر در همانجا به افراد ارائه شده و پس از آن به راحتی قادر خواهید بود که بر فراز آب و به وسیله نیروی پمپاژ و پاشش آب پرواز نمایید.

پیشنهادی  جاهای دیدنی کیش | مراکز تفریحی
فلای بورد

جت فلایر

در جت فلایر نیز همانند فلای بورد شما از طریق پمپاژ و نازل هایی که روی اسکی نصب شده از طریق فشار آب ارتفاع خواهید گرفت. اما شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چه تفاوتی با فلای بورد دارد؟ در این دستگاه پاهای شما کاملا آزاد بوده و به همین خاطر قادر خواهید بود که حرکات بیشتری را انجام دهید. همچنین انعطاف شما در حین پرواز نیز افزایش می‌یابد و این موضوع امکان انجام دادن شیرجه و مانورهای مختلف برای افراد علاقه‌مند را مهیا خواهد کرد. مانند فلای بورد، طول شلنگ ها حدودا ۱۸ متر بوده و به وسیله فشار آب شما ۱۲ متر ارتفاع می گیرید. علاوه بر اینها، جزو مدرن‌ترین تفریحات آبی کیش محسوب می شود و امکان استفاده از آن برای کودکان زیر ۱۰ سال وجود ندارد. همچنین پیش از استفاده نیز تمامی آموزش ها و نکات لازم توسط مربیان در اختیار شما قرار خواهد گرفت و بانوان نیز برای سوار شدن در آن باید لباس مخصوصی را بپوشند، اما برای آقایان پوشیدن مایو کافی است.

پدل بورد

حرکت روی آب های زلال به خصوص در بخش های مرجانی قطعا لذت بسیار زیادی خواهد داشت و پدل بورد یک فرصت مناسب برای انجام این تفریح مهیج می باشد. خبر خوب این است که به وسیله آن می توانید عضلات خود را تقویت کرده و همزمان از تماشای مناظر طبیعت نیز نهایت استفاده را ببرید. در پدل بورد شما سوار بر یک تخته ساده شده و به وسیله بندهایی که به پاهایتان متصل می شود، تعادل خود را حفظ خواهید کرد. البته نوع دیگری از این دستگاه وجود دارد که در آن یک فرمان برای حفظ تعادل بیشتر روی آن  تعبیه شده و می توانید جهت حرکت خود را مشخص کنید.

خبر خوب دیگر این است که استفاده از پدال برد تنها ۵ دقیقه آموزش نیاز دارد و پس از آن آقایان و خانمها به راحتی قادر خواهند بود که از تفریحات آبی کیش به خصوص این وسیله دوست داشتنی نهایت لذت را ببرند. همچنین سایزهای بزرگتری از آن وجود داشته و به همین خاطر شما می توانید کودکانتان را نیز همراه با خود ببرید. با این وجود، پیشنهاد می شود که در صورت خرید تور کیش ارزان حتما از پدل بورد استفاده کرده و به وسیله آن، آب های نیلگون خلیج فارس و مناظر اطراف را با لذت متفاوتی مشاهده نمایید. بد نیست بدانید تنها محدودیتی که در رابطه با سوار شدن به وسیله فوق وجود دارد این است که شما اجازه سوار کردن افراد زیر ۳ سال را به آن نداشته و کودکان بالای ۳ سال نیز می توانند همراه با بزرگتر های خود از آن لذت ببرند.

کایت بوردینگ

 با کایت بوردینگ شما با یک تیر دو نشان می زنید؛ یعنی در واقع هم اسکی روی آب را انجام داده و هم پاراگلایدینگ را تجربه خواهید کرد. البته پیشنهاد می شود فقط در صورتی از این وسیله استفاده نمایید که آمادگی جسمانی کامل را داشته و حتی الامکان در گذشته نیز ورزش های مشابه آن را تجربه کرده باشید.

فلای بورد تفریحات آبی کیش

اسکوتر زیر آبی

استفاده از اسکوتر زیر آبی برای افراد بالای ۱۲ سال می تواند یک گزینه بسیار دوست داشتنی باشد که نیاز به فراگرفتن مهارت خاصی ندارد. خوشبختانه در هنگام سوار شدن روی اسکوتر مربی همراه با شما خواهد بود و به همین خاطر نیاز نیست هیچگونه نگرانی بابت سلامت و امنیت خود داشته باشید. همچنین این وسیله به یک کپسول مخصوص متصل شده و به همین خاطر، به راحتی قادر خواهید بود که در زیر آب حرکت کنید. البته فراموش نکنید که برای استفاده از اسکوتر زیر دریایی باید قد شما حداقل ۱۵۰ سانتیمتر بوده و برای خرید بلیط آن نیز می توانید به صورت آنلاین اقدام نمایید و یا اینکه به مرکز مربوط به آن مراجعه کنید. نکته دیگری که در رابطه با این دستگاه باید در نظر داشته باشید این است که باید لباس غواصی مخصوص خود را برداشته و از تمامی قوانین مربوطه پیروی نمایید. همچنین در تمامی تفریحات آبی کیش مانند اسکوتر زیر آبی برای کودکان و بانوان محدودیت‌هایی وجود خواهد داشت که ملزم به پیروی از آنها هستند.

پلاژها

پلاژهای موجود در کیش به مسافران این امکان را می دهد که با امنیت بالایی از تجهیزات و امکانات مختلف استفاده نمایند. با این وجود، شما در صورت سفر به این جزیره زیبا قطعاً نمی توانید از لذت شنا در آبهای زلال بگذرید. خوشبختانه هم برای آقایان و هم برای بانوان پلاژ های مجزایی وجود دارد و تمامی افراد با توجه به سلیقه خود می توانند از امکانات مختلف آن برای شنا بهره ببرند که هزینه چندان زیادی هم ندارد. با این وجود، اگر می خواهید قیمت تور کیش برای شما کمتر شود، می توانید روی تفریحات ارزان قیمتی مانند پلاژها حساب کنید.

بیگ بال

بیگ بال برای تمامی افراد مناسب بوده و در آن شما به درون یک توپ بزرگ فرستاده می شوید که بعد از آن نیز برای تفریح در آب رها شده و می توانید همزمان مرجان ها و گونه های جانوری مختلف را مشاهده کنید. البته پیشنهاد ما برای انجام این تفریح، مناطقی مانند ساحل مرجان می باشد که بهتر است قبل از استفاده در رابطه با مرجان ها بیشتر بدانید.

در صورت سفر با تور مسافرتی کیش پیشنهاد میکنیم که فرصت غذا دادن به ماهی های مختلف ساحل مرجان و بازدید از گونه‌های متنوع جانوری آن را از دست ندهید. خوشبختانه کوسه ها به نزدیکی سواحل نمی آیند و اگر هم به آنجا نزدیک شوند، معمولاً برای مسافران خطر آنچنانی نخواهند داشت؛ اما در اینجا می‌خواهیم چندین نکته در رابطه با مرجان ها و نحوه رفتار با آنها را برای شما عنوان کنیم:

_سهم عظیمی از اکسیژن آب ها توسط مرجان ها تامین می شود که علاوه بر آن، بسیاری از ماهی های مختلف در کنار آنها زندگی می کنند.

پیشنهادی  ساحل مرجان کیش | مرکز تفریحی

_حدود یک درصد از بستر دریا را پوشش داده و به همین خاطر به تنهایی یک اکوسیستم کامل به شمار می آیند.

_از تخریب سواحل و فرسایش دریا در برابر عوامل نامساعد جوی مراقبت کرده و جالب است بدانید که نه در دسته گونه های گیاهی قرار می گیرد و نه در دسته گونه‌های جانوری! بلکه جزو گروهی به نام ماینرا ل هستند که متشکل از زوکسانتیلا می باشند.

_توصیه می شود که در صورت تفریح در ساحل مرجان، از دست زدن به آنها و تخریب  بافت این موجودات زیبا خودداری نمایید.

_تا حد امکان در منطقه ای که آنها زندگی می کنند قایق سواری نکرده و تفریحات آبی خود را به گونه ای انجام دهید که هیچ برخوردی با آنها نداشته باشید.

پارک آبی ویبیت

پارک آبی مارینا یا ویبیت یکی دیگر از محبوب ترین مجموعه ها برای انجام تفریحات آبی کیش است. خوشبختانه استفاده از تجهیزات این پارک هیچگونه محدودیت سنی نداشته و شما می توانید با خیال راحت کودکان خود را به آنجا ببرید. همچنین امکان سپری کردن یک روز کامل در آنجا مهیا بوده و جالب است بدانید که مارینا تنها پارک آبی در کشور ما میباشد که بر روی آب بنا شده و از لحاظ تجهیزات امنیتی نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد؛ به همین خاطر شما در حین انجام دادن بازی های مختلف در آنجا از بابت حفظ سلامتی و امنیت خود اطمینان خواهید داشت. البته در رابطه با ورود به ویبیت محدودیت‌های وجود دارد و شما اجازه بردن کودکان زیر ۳ سال را ندارید. همچنین برای خانم ها نیز محدودیت سنی داشته و فقط دختران زیر ۱۱ سال می تواند از آنجا استفاده نمایند.

تم پارک آبی اوشن یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات آبی کیش

رفتن به این پارک روباز در تمامی روزهای هفته  امکان پذیر خواهد بود که برای استفاده از آن در صبح باید از ساعت ۹ تا ۱۴:۳۰ اقدام کرده و در صورت تمایل به انجام تفریحات آبی کیش در بعد از ظهر از ۱۲ تا ۸ شب اقدام نمایید. جالب است بدانید که این مجموعه اولین پارک روباز کشور ما محسوب می‌شود و برای آقایان و بانوان در ساعات مجزا قابل استفاده خواهد بود.

 در این مجموعه کلکسیونی از تجهیزات و سرسره های مدرن وجود دارد که همین موضوع آن را نسبت به سایر پارکهای آبی متمایز کرده است. همچنین روزانه ۳ هزار نفر می توانند به آن وارد شده و به دلیل دارا بودن تجهیزات فراوان شما معطلی زیادی در صف‌ها نخواهید داشت. نکته دیگری که در رابطه با پارک آبی اوشن کیش وجود دارد این است که شما با خرید یک بلیط می توانید از تمامی دستگاه‌های آن استفاده نمایید و برای حمل و نقل بازدیدکنندگان نیز امکانات متعددی از قبیل سرویس های شهری فراهم شده است. نکته خوب دیگر اینجاست که امکان استفاده آقایان و خانم ها از این پارک ها در ساعات مجزا فراهم بوده و به همین خاطر در میان گردشگران و افراد محلی محبوبیت زیادی دارد. همچنین در سانس بانوان قادر خواهید بود کودکان زیر سه سال را نیز به آنجا برده و از دیگر دلایل محبوبیت آن نیز می‌توان به وجود فضای سرسبز و گلهای تزیینی در محوطه اشاره کرد.

 در این پارک آبی استفاده از تجهیزاتی مانند سرسره، سقوط آزاد و غیره برای افرادی که قد آنها بین ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر است، به صورت نیم بها بوده و سالمندان بالای ۶۵ سال نیز می توانند با هزینه کمتری از تجهیزات مختلف پارک لذت ببرند. اما همانگونه که گفته شد؛ سرویس و حمل و نقل رایگان شهری نیز در اختیار گردشگران قرار می گیرد که برنامه آنها در ساعات صبح بین پارک آبی و مقاصدی نظیر هتل ویدا، هتل شایلی، هایپر مارکت، هتل پانوراما، رویا مال و بازار سارینا ۱ انجام خواهد شد. در ساعات عصر هم به جز روزهای یکشنبه و چهارشنبه می توانید به تمامی مقاصد فوق ترانسفر شوید که زمان حرکت بین ساعات ۱۵:۳۰ دقیقه ۱۶:۵۰ دقیقه خواهد بود. در روزهای یکشنبه و چهارشنبه نیز حمل و نقل گردشگران به تمامی مقاصد گفته شده بین ساعت ۱۲.۳۰ تا ۱۲:۴۵ صورت می گیرد.

 در کنار موارد گفته شده، بد نیست بدانید که محدودیت هایی در رابطه با ورود به پارک آبی اوشن وجود دارد که بارزترین آنها شامل ممنوعیت به همراه داشتن مواد غذایی، سیگار، نوشیدنی، لوازم الکترونیکی، و مایوسگک دار می باشد. علاوه بر این، بانوان باردار و افراد دارای ناتوانی‌های جسمی از قبیل مشکلات مربوط به ستون فقرات اجازه استفاده از سرسره های پارک را نداشته و به همراه داشتن دوربین یا فیلمبرداری کردن در آنجا نیز ممنوع میباشد. همچنین آقایان باید از آوردن فرزندان دختر و خانم ها از به همراه داشتن فرزندان پسر در سانس خود اجتناب کرده و تمامی نکات و قوانینی که از سوی مسئولین آنجا به این عزیزان گوشزد می شود را رعایت نمایند.

سوالات متداول

در چه مناطقی از جزیره کیش می توان تفریحات آبی را انجام داد؟

 

برای این کار باید به اسکله ها یا کلوپ های دایر در جزیره مراجعه نمایید و بلیط های آن را به صورت آنلاین و به کمک آژانس های مسافرتی یا در مراکز مربوطه تهیه کنید.

 

تفریحات آبی کیش از نظر امنیتی در چه سطحی قرار دارند؟

 

خوشبختانه قبل از سوار شدن روی هر وسیله ای آموزش های لازم توسط مربیان داده می شود و تمامی تجهیزات از استحکام و کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

 

هزینه استفاده از این تجهیزات چگونه است؟

 

با توجه به برخی شرایط، نمی توان قیمت ثابتی را عنوان کرد؛ اما ارزانترین آنها شامل شناور آکواریوم، شاتل، بنانا، برخی از کشتی های تفریحی، پدل بورد و بیگ بال هستند.

 

کلوپ های دریایی در چه ساعاتی فعال هستند؟

 

معمولا از ساعت ۱۰ صبح تا قبل از غروب آفتاب آماده خدمت رسانی به مردم می باشند.

 

برای انجام دادن تفریحات آبی چقدر زمان صرف کنم؟

 

برای این کار پیشنهاد ما یک و نیم روز است؛ اما تصمیم نهایی به برنامه ریزی شما و مدت زمانی که قصد دارید از هر یک از تجهیزات استفاده نمایید، بر می گردد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *