عشاق

عشاق | معرفی شهر

استان عشاق Uşak ریشه در تاریخ و تمدن کشور ترکیه دارد و با جاذبه های گردشگری خود یکی از بهترین مکان ها برای سفر تور لحظه آخری می باشد. اگر که از اکثر شهرها و استان های این کشور در تعطیلات دیدن کرده اید اما شناخت دقیقی از این استان آسیایی ترکیه ندارید خواندن این مقاله خالی از لطف نیست پس با ما همراه باشید.

وضعیت آب و هوایی استان عشاق

آشنایی با موقعیت جغرافیایی استان عشاق

عشاق شهریست در غرب ترکیه و در بخش آناتولی که دارای جمعیتی بالغ بر ۳۵۸ هزار نفر است. این استان با مرکزیت شهر عشاق در همسایگی با استان های مانیسا، دنیزلی، افیون قره حصاره و کوتاهیه قرار دارد. به طور دقیق تر می توان گفت که استان کوتاهیه همسایه شمالی، دنیزلی همسایه جنوبی، افیون قره حصاره همسایه شرقی و مانیسا همسایه غربی استان است.

آشنایی با دین و زبان مردم عشاق

شهر آسیایی عشاق واقع در ترکیه منطقه ای مسلمان نشین است که بیشتر ساکنان آن را پیروان مذهب شیعه و اهل تسنن تشکیل می دهند. در این استان افراد مسیحی، یهود و… کمتری دیده می شود که زبان مادری تمامی آنان ترکی محلی می باشد.

حکمرانان منطقه

اولین بار حکمرانی بخش های شرقی استان عشاق به دست فرنگیان افتاد و بخش های غربی توسط امپراتور لیدی مدیریت می شد اما در گذر زمان یعنی حدود قرن ۶ قبل از میلاد هخامنشیان منطقه را به تصرف خود در آوردند. این حکومت در سال ها بعد یعنی قرن ۴ قبل از میلاد منطقه را از دست داد و طی یک درگیری به تصرف الکساندر کبیر درآمد.

پیشنهادی  بورسا | معرفی شهر

پس از این دو حکومت قدرتمند جهانی، رومی ها توانستند امپراتوری بر عشاق را به دست بیاورند و پس از آن بیزانس ها، گرمیان و عثمانی بر این منطقه حکمرانی کردند. در نهایت این یونانی ها بودند که استان را اشغال کرده و به زیر مجموعه کشور خود افزودند. در حال حاضر عشاق تحت کنترل حکومت مرکزی ترکیه به ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان می باشد.

وضعیت آب و هوایی استان

آب و هوای این منطقه در بررسی های شکل گرفته در گروه گرم و خشک جای می گیرد؛ به گونه ای که ساکنان عشاق تابستانی طولانی و بسیار گرم در پیش دارند و برعکس آن زمستان ها بسیار کوتاه و با آب و هوای خنک و مرطوبی دارند. دمای هوا در طول سال از ۷ تا ۱۹ درجه سانتی گراد تغییر میابد.

راه های دسترسی به استان

از طریق فرودگاه استانبول می توان به شهر عشاق دسترسی مستقیم داشت. همچنین راه آهن و خطوط زمینی شهر های قونیه و ازمیر می توانند دسترسی راحتی برای مسافران این منطقه به دنبال آورند.

سوغاتی های شهر عشاق

  • گلیم های دست بافت رنگی
  • محصولات تهیه شده از پارچه کتان
  • محصولات چرمی زیبا
  • فرش دستبافت

و دیگر محصولات دستبافت از جمله به یاد ماندنی ترین سوغاتی های منطقه می باشند که هر مسافری لازم است از آن ها به عنوان یادگار برای عزیزانش تهیه کند.

جاذبه های گردشگری استان عشاق

این شهر باستانی و گردشگری بسیار زیبا می تواند خاطرات جذابی از سفر با تور ترکیه در ذهن مسافرین برجای بگذارد.

موزه ها:

پیشنهادی  دیاربکر | معرفی شهر

موزه هایی مانند موزه باستان شناسی، آتاتورک، تاریخ شهر، قوم نگاری، فرش و گلیم و… در برگیرنده یادگار هایی از تاریخ شهر می باشند که در سنت ریشه دارد.

شهر های باستانی:

در هر کشوری شهر هایی وجود دارد که با بافت قدیمی خود یادگاری از گذشته هستند. در استان عشاق و کشور ترکیه شهر بلاندوس، سباسته، پپوزا از زیباترین شهر های باستانی می باشند.

مکان های تفریحی:

مراجعه به مکان های تفریحی و فضاهای سبز سطح شهر می تواند برای جوانان و کودکانی که به شهر یا کشوری سفر کرده اند بسیار خوش آیند باشد و روحیه آنان را تازه کند. در این منطقه پل جیلاندراس، پارک جنگلی کانیون اولوبی و پارک جنگلی دره تاشیاران از زیبا ترین مکان ها است.

چشمه های آب گرم:

چشمه آب گرم از دیگر مواردیست که در سفر به عشاق بایستی به آن توجه شود برخی از این چشمه ها عبارتند از: حمام بوقازی، حمام آکساز و آناد.

جاذبه های گردشگری استان عشاق

سوالات متداول

در این شهر تقریبا چند مرکز خرید معتبر وجود دارد؟

 

در سطح شهر می توانید حدود ۱۰۰ مرکز خرید بزرگ و معتبر یافت و در آن جا به خرید با منصفانه ترین قیمت ها بپردازید.

 

فاصله مکانی این شهر با استان های همسایه چقدر است؟

 

فاصله جاده عشاق با ازمیر ۲۱۱ کیلومتر، با آنکارا پایتخت ترکیه ۳۶۸ کیلومتر و با استانبول ۴۹۱ کیلومتر

 

بهترین مراکز خرید در استان کدامند؟

 

مرکز خرید کارون و فستیوا اوت لت از محبوب ترین فروشگاه ها در استان عشاق می باشند.

 

در شهر عشاق مراکز گردشگری دیگری وجود دارد؟

پیشنهادی  ازمیر | معرفی شهر

 

بله؛ چنانچه برای گردش در سطح شهر از زمان کافی برخوردار هستید می توانید در کنار مراکز معرفی شده از پارک اوا، مخزن آب، پارک آیس، دریاچه گونش و دره اوما دیدن کنید.

 

فاصله زمانی استان با کشور ایران چقدر است؟

 

در این استان همانند دیگر مکان های ترکیه زمان حدود ۱ و نیم ساعت از ایران عقب تر است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *